«Профільна освіта» - третій етап реформи НУШ, оновлення старшої школи

🎓Ключова мета “Профільної” – забезпечити доступ до якісної профільної середньої освіти всім учням, незалежно від місця проживання. А ще – це дати можливість навчатися відповідно до власних зацікавлень, розкривати таланти, глибше вивчати те, що справді захоплює. 
❗❗Чому це важливо?    
Світ стрімко змінюється — школа вже не може бути місцем, де лише вивчають предмети. Сучасна освіта має допомагати учням пізнати себе, розкрити свої здібності й обрати власний життєвий шлях.

❗❗Що ж змінюється?
● З 5 класу – стартує профорієнтація. Учні знайомитимуться з різними професіями, досліджуватимуть свої можливості, щоб у майбутньому зробити усвідомлений вибір.
● Після 9 класу – можливість обрати: академічний ліцей (для тих, хто хоче готуватися до НМТ та вступу до університету) або професійний чи фаховий коледж (для тих, хто прагне швидше здобути професію і розпочати працювати).
● У старшій школі (10–12 класи) учні:
→ обиратимуть профіль – інженерний, гуманітарний, мистецький тощо;
→ самі визначатимуть частину предметів для поглибленого вивчення;
→ зможуть обирати додаткові предмети або курси за інтересами.
● 10 клас – адаптаційний. Це час, щоб звикнути до нового формату, колективу, профілю. Якщо учень/учениця відчує, що помилився/-лася з вибором, – можна змінити профіль або навіть заклад.

✅Детальніше — на сайті: http://profilna.mon.gov.ua/
✅Відео підготовлено  Міністерство освіти і науки України у партнерстві зі  Швейцарсько-український проєкт DECIDE, що впроваджується в Україні консорціумом у складі  DOCCU та  PHZH International Projects in Education  за підтримки  Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні
✅Джерело: офіційна сторінка  Швейцарсько-українського проєкту DECIDE в соціальній мережі Фейсбук

Немає коментарів:

Дописати коментар